Yükleniyor...

Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’nin hapis tehdidine yanıt: Sizin feriştahınız gelse bize diz çöktüremez

Manşet

2 yıl önce yayınlandı.

Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’nin hapis tehdidine yanıt: Sizin feriştahınız gelse bize diz çöktüremez

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP lideri Bahçeli’nin grup toplantısındaki “Çok istekliysen terörist Demirtaş’ın hasretini çekiyorsan, Kavala olmadan yaşayamam diyorsan biraz daha devam et sonunda kanun yoluyla onların koğuşundaki boş bir ranzaya sen de kapağını atarsın, çulunu serer duvara da halını asarsın” sözlerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Yahu sizin feriştahınız gelse bize diz çöktüremez. Kimsiniz siz, kimsiniz ya. Eğer biz hapislerden korksaydık, böyle cesur olmazdık” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki grup toplantısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak sert ifadeler kullandı. Bahçeli, “Çok istekliysen terörist Demirtaş’ın hasretini çekiyorsan, Kavala olmadan yaşayamam diyorsan biraz daha devam et sonunda kanun yoluyla onların koğuşundaki boş bir ranzaya sen de kapağını atarsın, çulunu serer duvara da halını asarsın” diye konuştu.

Bahçeli’nin kendisine yönelik çıkışına yine partisi CHP’nin grup toplantısından yanıt veren Kılıçdaroğlu ise sözleriyle adeta salonu ayağa kaldırdı. MHP lideri Bahçeli’nin kendisini tehdit ettiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Yahu sizin feriştahınız gelse bize diz çöktüremez. Kimsiniz siz? Eğer biz hapislerden korksaydık bu kadar cesur olmazdık, biz hapislerden korksaydık sizin gibi olurduk. Biz sizin gibi değiliz. Dün söylediklerimizi, dün tükürdüğümüzü bugün yalamayız biz. Ne söylediysek sözümün arkasındayız. Çünkü bizim sözümüz erkek sözüdür, insan sözüdür” dedi.

Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti; “Hiçbir gücün karşısında hiçbir arkadaşımız, genel başkandan başlayarak en aşağıdaki üyeye kadar hiçbir gücün, adaletsizliğin karşısında asla diz çökmedik ve çökmeyeceğiz. Şiddet kimden gelirse gelsin asla boyun eğmeyeceğiz. Çünkü biz Kuvayı Milliye ruhunu taşıyan, ülkesini seven, bizim gibi düşünmeyen insanların da özgürlüğüne kapı aralayan insanlarız. Çünkü biz herkesin inancına, kimliğine, yaşam tarzına saygı duran insanlarız. Biz bölen değil, beraber olmayı düşleyen insanlarız.

Biz ülkemizi, bayrağımızı, vatanımızı seviyoruz. Bölmek istiyorlar, ayrıştırmak istiyorlar, kavga istiyorlar inadına barış diyeceğiz. İnadına demokrasiye inanmayanları sandık yoluyla göndereceğiz. Asla onlar gibi yapmayacağız. Demokrasinin bize sağladığı bütün imkanları kullanacağız. Baskı mı kuruyorlar göğsümüzü açacağız, yasak mı getiriyorlar yasağa karşı yürüyeceğiz. Sanattan kültürden mi korkuyorlar sanatı ve kültürü yücelteceğiz. O açıdan hiç ama hiç çekinmiyoruz her baskıya karşı dik ve onurlu duruşumuzu her zaman her yerde sergileyeceğiz.”

Kaynak https://www.haberler.com/politika/kilicdaroglu-ndan-bahceli-nin-hapis-tehdidine-14982964-haberi/
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Kut RTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır