Yükleniyor...

Devlet Bahçeli’den Yunanistan tepkisi: Bu gafillerin canı yine denizin dibini çekiyor

Siyaset

2 yıl önce yayınlandı.

Devlet Bahçeli’den Yunanistan tepkisi: Bu gafillerin canı yine denizin dibini çekiyor

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Yunanistan ile son dönemde gerilen ilişkilere değindi. Bahçeli “Akdeniz ve Ege’de gerilimi tırmandıran, tahrik ve tacizlerini seriye bağlayan Yunanistan ateşle oynamaktadır. Miçotakis yönetimi, denize dökülen vandal dedelerinden ders almamıştır. Denizin dibini canı tekrar çekmektedir. ABD’nin Yunanistan’da kurduğu 9 üs güvenliğimize tehdittir” dedi.

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in Türkiye‘ye F-16 satışına engel olmak için ABD’de lobi yapması, Yunan ordusunun tahrik ve tacizleriyle gerilen ilişkilere değinen Bahçeli, Atina yönetimine sert sözlerle yüklendi.

MHP lideri Bahçeli, “Miçotakis yönetimi, denize dökülen vandal dedelerinden ders almamıştır. Denizin dibini canı tekrar çekmektedir. Yunanistan ateşle oynamaktadır. ABD’nin Yunanistan’da kurduğu 9 üs güvenliğimize tehdittir. ABD’nin Yunanistan’ı maşa olarak kullanıyor. Karşımızdaki bu stratejik de baksan bzie göre sonuç değişmeyecektir. İç ve dış işgal cephesi şu gerçeği bir an aklından çıkarmasın ki; çalınmış mal sahibine mutlaka iade edilmelidir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin grup toplantısındaki konuşmasından satır başları şu şekilde;

“29 Mayıs 2022 Pazar günü İstanbul tarihi bir güne ev sahipliği yaptı. Türkiye‘mizin önümüzü aydınlattı. Fethin 569. Yıl dönümü muazzam bir coşkuyla kutlandı. İstanbul’u zincirlemek isteyenler, Bizans işbirlikçileri ne yapacaklarını şaşırdılar. İstanbul’un Fethi, zulüm piramidinin yıkılması, haksızlık damarlarının kesilip atılmasıdır. Fatih Sultan Mehmet, teslim olmayan imanı ve yenilmez iradesi ile İstanbul’u fethetmiştir. Geçtiğimiz Pazar günü, diğer yanda da Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde fidan dikim törenini gerçekleştirdik. Çok şükür yer gök bayrakla süslenmiştir.

Millet Bahçesi’ne fitne kazısına heves edenler yine emellerine ulaşamayacak. Müşterek gayeleri kriz çıkarmak, sorun üretmek, Türkiye‘nin önüne taş koymaktır. Kimin sorunlu, kimin suçlu olduğu herkesin malumudur. İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi üzerinden yeni bir kaos planı çıkarmaya kimsenin gücü yetmez. Aksine hizmet eden olursa bunun sonuçlarına katlanmak zorunda olacaklardır.

Hiçbir cani, hiçbir işbirlikçi Türkiye karşısında duramayacak. Terörün, geçerli bahanesi yoktur. Var diyenler teröristlerle aynı çizgidedir. Demokrasi terörün sığınağı olamayacaktır. İnsan hakları ile terörü bir veya aynı görenler, terörü insan hakkı olarak yorumlayanlar işlenen cinayetlere iştirak etmişlerdir. Türkiye bölücülüğün kökünü kurutmaya kararlıdır.

Gülücükler saçarak, sevimlilik pozuna sarılarak bize el uzatıp aynı zamanda kolumuzu kesmek için fırsat kollayan terör baronlarına tahammülümüz yoktur. Biz nankörleri tanırız. Terörle mücadelemiz aynı zaman da emperyalist güçlerle mücadelemizdir. Her gülen dost değildir. Terörün elindeki silahı verenler de teröristtir. Geçen hafta Türkiye’de muhataplarıyla müzakereye oturan İsveç, aynı zamanda terörist Salih Müslim’i televizyona çıkaracak kadar küstahlar. İsveç ve Finlandiya terörle arasına mesafe koymadan nasıl NATO’ya girecek? Türkiye’nin çıkarları gözetilmeden, sözü edilen ülkenin NATO’ya girmesi hangi mantığa, ahlaka sığacaktır? Bizim değerlendirmelerimize göre İsveç ve Finlandiya kırmızı kart cezalısıdır. Türkiye’nin iade talebinde bulunduğu teröristler derhal iade edilmelidir.

Türkiye terörle mücadelede altın bir dönem yaşamaktadır. Terörün belini kıracağız. Suriye ezici harekat zorunlu hale gelmiştir.”

Kaynak https://www.haberler.com/dunya/devlet-bahceli-den-yunanistan-tepkisi-bu-14982164-haberi/
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Kut RTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır