Yükleniyor...

BEBKA destekleri kurslar iş sahibi yapıyor

Güncel

2 yıl önce yayınlandı.

BEBKA destekleri kurslar iş sahibi yapıyor

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

BEBKA’nın Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (EOSB) ve MEGEM iş birliğiyle hayata geçirdiği ‘İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları’ programını başarıyla tamamlayan 48 genç sertifikalarını aldı.

BURSA (İGFA) – Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü’nün 2022-2023 teması “genç istihdamı” odaklı çalışmalarına devam eden Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) ve Meslek Edindirme ve Geliştirme Merkezi (MEGEM) iş birliğiyle gerçekleştirdiği İstihdam Garantili Meslek Eğitim Kursları sonunda 48 kursiyere sertifika verildi.

Eğitim programlarının ilkini Eskişehir OSB’ye bağlı olarak faaliyet gösteren MEGEM iş birliğiyle uyguladıklarını belirten BEBKA Genel Sekreteri Doç. Dr. M. Zeki Durak, “Eğitimlerimizi Eskişehir sanayisinin ihtiyaç duyduğu CNC tezgâh operatörlüğü, CMM destekli kalite kontrol operatörlüğü ve gaz altı kaynak operatörlüğü alanlarında verdik. Yoğun ilgi gösteren adaylar arasından seçilen 50 kursiyer arkadaşımızla başlayan; toplamda 2,5 ay ve 400 saat süren yoğun eğitim faaliyetinin sonunda gençlerimize sertifikalarını vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yerel ihtiyaçları yerinde tespit eden Kalkınma Ajansımız, önümüzdeki dönemde de genç istihdamının artırılmasında önemli roller üstlenecektir” dedi.

‘İŞ HAYATINDA SEBAT EDİN’

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli ise eğitimi tamamlayan gençlere kariyer yolculuğunda temkinli hareket etmeleri tavsiyesinde bulundu. Küpeli, “Yaşça sizlerden büyük ve tecrübeli biri olarak sebat etmenizi öneriyorum. İşe girdikten sonra kısa sürede kimse belli bir makama ya da konuma gelemez ama sizler sebat ederseniz emin olun, iş hayatınızda ömrünüzün sonuna kadar başarılı olacaksınız. Burada verilen eğitimler istihdama çok hızlı katkı sunuyor. Birçoğunuz şimdiden işini bulmuş, birçok arkadaşınız da iş görüşmeleri yapıyormuş. Bu güzel sonuçların alınmasında emeği geçen tüm eğitimcilerimize ve özellikle BEBKA’ya teşekkür ediyorum. İhtiyaç dahilinde bu eğitimler yinelenecektir” diye konuştu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Kut RTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır